Konkurs fletowo-klarnetowy

14 maja 2018 r. dwoje uczniów z klasy fletu Pani Emilii Mieczkowskiej - Daria Kazberuk (kl. I/6) oraz Jan Biernacki (kl. V/6) wzięło udział w IV Regionalnym Konkursie Fletowo-Klarnetowym w Goleniowie. Uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i zebrali pozytywne oceny jurorów. Duża konkurencja pozwoliła przywieźć do Stargardu jedną nagrodę: III miejsce zajęła Daria. 

Uczniom akompaniowała Pani Jekaterina Iwanciw.

XXVI Poznański Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych

10 marca 2018 r. odbył się XXVI Poznański Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych o zasięgu ogólnopolskim, w którym wzięło udział czworo uczniów klasy fletu Pani Emilii Mieczkowskiej: z PSM I stopnia - Daria Kazberuk (kl. I/6), Jan Biernacki (kl. V/6), natomiast z PSM II stopnia - Aleksandra Winiarska (kl. I) oraz Wiktoria Joksch (kl. II). Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Jury doceniło szczególnie występ Wiktorii, która otrzymała wyróżnienie w grupie IV.

Konkurs pianistyczny w Trzciance

15.06.2018 r. w Trzciance odbył się konkurs pianistyczny. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół muzycznych w Warszawie, Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim, Gdańsku, Strzelcach Krajeńskich i innych. Nie zabrakło też przedstawicieli naszej szkoły. 

W grupie II (klasy III-IV/6 oraz II/4) Stargard reprezentowały Gabriela Skibińska i Julia Iwanicka. 

Obie zostały wyróżnione. 

Obie to uczennice Pani Anny Sobierajskiej, która również została wyróżniona zasłużonym listem gratulacyjnym.

Pianistkom i Nauczycielowi - gratulujemy. 

Poniżej krótkie fragmenty wystąpień konkursowych.

XIX Gorzowski Konkurs Pianistyczny "Muzyka polska i nie tylko …"

Po raz kolejny w Sali Kameralnej Filharmonii Gorzowskiej odbył się konkurs pianistyczny. Poziom konkursu oceniono jako wysoki, a wzięli w nim udział także przedstawiciele naszej Szkoły, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze. 

W grupie I (kl. I-II/6 oraz I/4) - III miejsce zajęła Oliwia Sławińska (naucz. A. Sobierajska), zaś wyróżnienie otrzymała Kalina Przybylska (naucz. J. Robak). 

W grupie II (kl. III-IV/6 oraz II/4) - wyróżnienia otrzymały: Zofia Biały (naucz. J. Robak) i Julia Iwanicka (naucz. A. Sobierajska). 

Uczniom i nauczycielom - gratulujemy. 

V Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st. Województwa Zachodniopomorskiego

16 lutego 2018 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie odbył się V Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st. Województwa Zachodniopomorskiego. Miał na celu konfrontację dokonań edukacyjnych w zakresie gry na fortepianie, prezentację osiągnięć artystycznych uczniów oraz wymianę doświadczeń uczniów i nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych województwa zachodniopomorskiego. Wzięli w nim udział uczestnicy w pięciu grupach wiekowych. Naszą Szkołę reprezentowali - w I grupie (kl. II/6) - Kalina Przybylska, - w II grupie (kl. III/6 i I/4) - Natalia Dragun, Julia Iwanicka, Gabriela Skibińska.

Poziom konkursu oceniony został przez jurorów jako dobry i bardzo dobry. Uczniowie Szkoły Muzycznej w Stargardzie zaprezentowali się wyjątkowo dobrze, pokazali wysoki poziom umiejętności, co przełożyło się na wyniki.

w grupie I: Kalina Przybylska została laureatem 2. miejsca.

W grupie II:  Julia Iwanicka i Gabriela Skibińska - zostały laureatami 3. miejsca, zaś Natalia Dragun - otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy.

XVIII Gorzowski Konkurs Pianistyczny "Muzyka polska i nie tylko ..."

6 czerwca 2017 w Filharmonii Gorzowskiej odbył się XVIII Gorzowski Konkurs Pianistyczny. Wzięli w nim udział młodzi wykonawcy szkół muzycznych z trzech województw. 

Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się wyjątkowo dobrze, zdobywając znaczące miejsca. 

W grupie I: 

II miejsce zajęły - Natalia Dragun (naucz. J. Robak) i Julia Iwanicka (naucz. A. Sobierajska)

III miejsce zajęła - Gabriela Skibińska (naucz. A. Sobierajska)

W grupie III:

II miejsce zajał - Maciej Ruszkiewicz (naucz. J. Robak)

Fragment koncertu laureatów

Gabriela Skibińska, Julia Iwanicka, Maciej Ruszkiewicz